Nexus

Domů    |  Technologie    |    Detail

NeXus představuje technologii pro měření biologické a neurologické zpětné vazby. V souvislosti s touto zpětnou vazbou je možné NeXus využít pro sledování tělesných aktivit, které nelze vědomě ovlivnit. Zařízení tedy měří mozkovou aktivitu (pomocí EEG), svalové napětí (EMG), pohyby očí (EOG), srdeční aktivitu a tep (EKG), tělesnou teplotu či reakce na psychologické a emocionální stimuly skrze vodivost a napětí kůže. Všechny tyto reakce jsou měřeny pomocí elektrod.

K čemu lze toto zařízení využít?

Získaná data mohou být využita k lepšímu pochopení lidského chování, rozhodování a zlepšení kognitivních schopností. Dále je možné určit, které části mozku jsou při rozhodování aktivovány. Zpětná vazba pak dává možnost zlepšovat pozornost a soustředění. Možné využití je také ve firmách, kde existují stresově náročné pozice. Díky získaným informacím je pak možné identifikovat situace, které jsou nejvíce stresující a následně se věnovat jejich redukci či prevenci. 

Laboratoře Behaviorálních
Studií (LABS)

Zkoumáme lidské chování a rozhodování.

Zaregistrujte se

Zaregistrujte se do naší účastnické databáze – budeme Vám posílat pozvánky k účasti na studiích, za které obdržíte finanční odměnu.